TOTO SÚ NAJČASTEJŠIE OTÁZKY O ŽILÁCH A CIEVACH

Výživa nôh skúšaných dlhým státím, sedením či cestovaním je pre nás témou č. 1. Užitočných informácií z tejto oblasti nie je nikdy dosť, a preto na stránke www.mobivenal.sk pribudol užitočný obsah.  

Unavené či ťažké nohy nie sú pre nikoho príjemné. Môžu sa objaviť nečakane, v rôznom veku, jednorazovo alebo opakovane. Vplýva na to mnoho faktorov a jestvuje niekoľko možností, ako im uľaviť, no nie každý ich vie alebo pozná. Navyše, opakovanie je matka múdrosti a nezaškodí si „oprášiť“ znalosti, na ktoré sme časom možno aj zabudli. Aby boli každému, kto ich potrebuje poruke, pribudla nová sekcia na našej web stránke.

Poznatky z prvej ruky

Keďže praxou vieme, čo ľudí s ťažkosťami dolných končatín zaujíma, nový obsah sme vytvorili v spolupráci s angiologičkou z Nového Mesta nad Váhom, MUDr. Katarínou Bernovskou. Ide o najčastejšie otázky o žilách  a cievach, na ktoré ste sa (ešte možno) nestihli spýtať a zaujímajú vás.

Dozvedieť sa môžete, aké sú najčastejšie príčiny vzniku ochorenia ciev a žíl, ako sa prejavujú problémy s nimi, ako si zbytočne neškodiť (z pohľadu ciev a žíl), či vplývajúcim faktorom môže byť aj dedičnosť, kedy je nevyhnutné navštíviť lekára, čo robiť v prípade akútnej bolesti a čím sa zaoberá angeológia.

Keď nohy neposlúchajú

Pridajte sa k Slovákom, ktorí dbajú na dostatočnú a cielenú výživu svojich nôh. Najčastejšie predávané výživové doplnky s obsahom účinných látok diosmín a hesperidín sú prípravky MOBIVENAL micro a MOBIVENAL micro Simple, pričom Mobivenal micro je navyše obohatený o 30 mg escínu v jednej tablete (prírodný výťažok z Pagaštanu konského). Flavonoidy diosmín a hesperidín majú antioxidačný účinok, takže pôsobia protizápalovo. Escín má schopnosť redukovať zápal a opuch[1] .

Výživový doplnok MOBIVENAL micro a MOBIVENAL micro Simple je slovenskými užívateľmi rokmi overená kombinácia mikronizovaného (lepšie rozpustného a vstrebateľného) diosmínu a hesperidínu, ktorý je navyše aj cenovo dostupný. Viac informácií o výživových doplnkoch Mobivenal nájdete na stránke www.mobivenal.sk, alebo na Facebook stránke Mobivenal.

Chcete vedieť viac? Sledujte nás na stránkach www.mobivenal.sk a www.mojenohy.sk, nájdete nás aj na Facebook stránke Mobivenal.

[1] Zdroj: Ramelet a kol., Clin. Hemorheol. Microcirc.33, 2005