MOBIVENAL POD DROBNOHĽADOM

Niekedy nestačí bežný príjem vitamínov či minerálov z ovocia alebo zeleniny. A vtedy je na mieste porozmýšľať nad cielenou výživou v rámci výživového doplnku, akým je napríklad Mobivenal micro a Mobivenal micro Simple. No viete, čo tvorí tento doplnok?

Nezriedka sa stretávame s tým, že mnohí ľudia to buď nevedia, alebo nevedia celkom presne. Preto vám v ďalších riadkoch priblížime jeho zloženie. Hlavnými zložkami výživových doplnkov Mobivenal sú mikronizovaný a čistený diosmín s hesperidínom. Napríklad Mobivenal micro Simple obsahuje 450 mg diosmínu a 50 mg hesperidínu podobne ako Mobivenal micro. Ten je navyše obohatený aj o 30 mg escínu.

Diosmín a hesperidín

Obidve zložky patria do skupiny citrusových flavonoidov. Diosmín všeobecne radíme medzi venotoniká (látky podporujúce činnosť ciev) a vazoprotektíva (látky ochraňujúce cievy). Patrí medzi prírodné bioflavonoidy získané z citrusových plodov. Flavonoidy majú preukázaný antioxidačný efekt (hasia voľné radikály) a môžu napomáhať tlmiť zápal alebo vírus. Pôsobenie flavonoidov zosilňuje vitamín C.

Hesperidín sa extrahuje z plodov citrusov patriacich do čeľade Rutaceae, ktoré sú podobné malým pomarančom. Pestujú sa najmä v Španielsku, Severnej Amerike a v Číne. Zbierajú sa nezrelé plody, ktoré sa pred extrakciou flavonoidov sušia na slnku. Flavonoidy majú preukázaný antioxidačný efekt (zhášajú voľné radikály) a môžu napomáhať tlmiť zápal alebo vírus.

Escín

Escín obsahuje výživový doplnok MOBIVENAL® micro, spolu so zložkami diosmínom a hesperidínom. Je látkou triterpénového charakteru, ktorá sa získava najmä z nezrelých plodov stromu (pagaštan konský, lat. Aesculus hippocastanum) a tiež z kôry olúpanej na jar. Escín zahŕňa skupinu triterpénov (α-escín, β-escín a kryptoescín). Aktívne látky získavané z plodu pagaštana vo forme extraktu sa označujú jednotne ako HCSE.

Mikronizácia

Aby akákoľvek látka mohla ovplyvniť fungovanie organizmu, musí sa najskôr rozpustiť v tráviacom trakte, až potom sa vstrebe do krvného obehu a potom sa objaví jej účinok. Na podporu rozpustnosti bioflavonoidov, ktoré sú ťažko rozpustné, sa používa pri výrobe tzv. mikronizácia. Laicky povedané, jednotlivé častice sa „rozomelú“ na čo najdrobnejšie kúsky. V produkte MOBIVENAL micro a MOBIVENAL micro Simple je priemerná veľkosť častíc cca. 1,8 mikrónov a 80% častíc je menších než 3,5 mikrónov. Takýto stupeň mikronizácie nebýva u podobných produktov obvyklý. U produktov s väčšou veľkosťou častíc dochádza k vstrebaniu menšieho množstva.

Tak ako? Máte už jasnejšie v tom, čo je Mobivenal? Ak by vás zaujímali ešte ďalšie informácie alebo hľadáte odpovede na svoje otázky, nájdete ich na tejto stránke, prípadne na Facebooku.