Mobivenal micro

Je výživový doplnok s obsahom 450 mg diosmínu, 50 mg hesperidínu a 30 mg escínu. V ponuke sú tri veľkosti balenia: 30 tabliet, 60 + 10 tabliet ZADARMO a 100 + 20 tabliet ZADARMO.

Zloženie

diosmín; objemové činidlo: mikrokryštalická celulóza (celulózový gél); escín (extrakt pagaštanu konského – Aesculus hippocastanum); kukuričný škrob; hesperidín; protihrudkujúce látky: stearan horečnatý, koloidný oxid kremičitý, mastenec; zahusťovadlo: sodná soľ karboxymetylcelulózy (celulózová guma); stabilizátory: hydroxypropylmetylcelulóza, želatína; farbivo: oxid titaničitý; odpeňovacie činidlo: polyetylénglykol; červený oxid železitý, žltý oxid železitý, čierny oxid železitý.

Zložky Obsah / 1 tbl. % RHP*
Diosmin (mikronizované) 450 mg
Hesperidín (mikronizované) 50 mg
Escín 30 mg

* RHP – referenčná hodnota príjmu, – RHP nie je stanovená

prod1det

Dávkovanie:

Odporúčaná denná dávka je 1x denne 1 tableta. Tablety sa prehĺtajú celé, nerozhryzené. Zapiť dostatočným množstvom tekutiny.

Upozornenie:

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada rozmanitej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Nepoužívajte pri známej precitlivenosti na ktorúkoľvek zložku doplnku. Uchovávajte mimo dohľadu a dosahu detí. Chráňte pred vlhkom a priamym slnečným žiarením. Uchovávajte pri teplote 15 – 25 °C.

Hmotnosť obsahu:

30 g ± 5 %, 70 g ± 5 %, 120 g ± 5 %

Nájdete na Pilulka.sk

button pilulka small cap

Najčastejšie otázky k výživovým doplnkom MOBIVENAL micro:

Čo znamená, že zložky výživových doplnkov MOBIVENAL® micro a MOBIVENAL® micro Simple sú mikronizované?

 

Aby akákoľvek látka mohla ovplyvniť fungovanie organizmu, musí sa najskôr rozpustiť v tráviacom trakte, až potom sa vstrebe do krvného obehu a potom sa objaví jej účinok. Na podporu rozpustnosti bioflavonoidov, ktoré sú ťažko rozpustné, sa používa pri výrobe tzv. mikronizácia. Laicky povedané, jednotlivé častice sa „rozomelú“ na čo najdrobnejšie kúsky. V produkte MOBIVENAL micro a MOBIVENAL micro simple je priemerná veľkosť častíc cca. 1,8 mikrónov a 80 % častíc je menších než 3,5 mikrónov, vďaka čomu sa vstrebe väčšie množstvo obsiahnutých látok do ľudského organizmu. Viac sa o mikronizácii dočítate tu.

Aká je charakteristika zložky diosmín a hesperidín, ktoré sú súčasťou výživového doplnku MOBIVENAL® micro a MOBIVENAL® micro Simple?

 

Obidve zložky patria do skupiny citrusových flavonoidov. Patrí do skupiny bioflavonoidov, ktoré sa hojne nachádzajú v citrusovom ovocí. Jeho blízki príbuzní majú tiež mnoho priaznivých vlastností a konkrétne hesperidín (obsiahnutý taktiež vo výrobkoch Mobivenal) často tvorí s diosmínom nerozlučnú dvojicu vo vybraných preparátoch na výživu nôh. Hesperidín sa extrahuje z plodov citrusov patriacich do čeľade Rutaceae, ktoré sú podobné malým pomarančom. Pestujú sa najmä v Španielsku, Severnej Amerike a v Číne. Zbierajú sa nezrelé plody, ktoré sa pred extrakciou flavonoidov sušia na slnku. Flavonoidy majú preukázaný antioxidačný efekt (zhášajú voľné radikály) a môžu napomáhať tlmiť zápal a bojovať s vírusovými infekciami.

Ktorý z výživových doplnkov MOBIVENAL® obsahuje zložku escín?

 

Escín obsahuje výživový doplnok MOBIVENAL® micro, spolu so zložkami diosmínom a hesperidínom. Escín sa ako prírodná zložka výživového doplnku MOBIVENAL® micro získava zo semien pagaštanu konského – lat. Aesculus hippocastanum.

Aké je dávkovanie výživových doplnkov MOBIVENAL® micro a MOBIVENAL® micro Simple?

 

Referenčná hodnota príjmu (čiže odporúčaná denná dávka) je 1 tableta 1 x denne. Tablety sa prehĺtajú celé, nerozhryzené. Tabletu je potrebné zapiť dostatočným množstvom tekutiny.

Je nutné dodržiavať nejaké všeobecné pravidlá alebo obmedzenia pri užívaní výživových doplnkov MOBIVENAL® micro a MOBIVENAL® micro Simple?

 

Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Nepoužívajte pri známej precitlivenosti na jednotlivé zložky prípravku. Skladujte mimo dosahu malých detí. Prípravok chráňte pred vlhkom a priamym slnečným žiarením. Skladujte pri teplote 15 – 25 °C. Čo sa týka jedla, nejestvujú žiadne obmedzenia, ktoré by sa týkali užívania prípravkov MOBIVENAL® s jedlom alebo po jedle, prípadne na jeho užívanie s prestávkami alebo bez prestávok v užívaní (nie sú stanovené žiadne cykly ani kúry, kde by bola potrebná prestávka v užívaní).

Jestvuje viacero vernostných klubov/programov MOBIVENAL

 

Nie, jestvuje už len jeden online vernostný klub MOBIVENAL® zverejnený spolu s pravidlami na stránke www.mobivenal.sk

Kde je možné zakúpiť MOBIVENAL® micro a/alebo MOBIVENAL® micro Simple?

 

V každej dobrej lekárni na Slovensku, ako aj vo vybraných e-lekárňach.

Čo s nepoužitým balením výživových doplnkov MOBIVENAL® micro a/alebo MOBIVENAL® micro Simple po uplynutí minimálnej trvanlivosti (po expirácii)?

 

Nepoužité prípravky vráťte do lekárne.

Dajú sa nájsť výživové doplnky MOBIVENAL® micro a MOBIVENAL® micro Simple aj na Facebooku?

 

Áno, na slovenskej Facebook stránke www.facebook.com/mobivenal/