KAŽDÝ DRUHÝ SLOVÁK BOJUJE S NEPOHODLÍM NÔH

Nepohodlie a napätie v dolných končatinách sužuje mnohých z nás, čo potvrdil aj prieskum s názvom „Starajú sa Slováci o svoje nohy?“ farmaceutického výrobcu Valeant. Čísla z online dotazníka sociálnej siete Facebook, uskutočneného v mesiacoch marec a apríl 2015, sú priam alarmujúce.

Až 46 % z opýtaných trpí na nepohodlie v nohách PRAVIDELNE a 44 % sa sťažuje na ČASTÝ opuch nôh, pričom len 17 % z nich nejako proti týmto nepríjemným pocitom bojuje.

Za prvú pomoc pri napätí a nepohodlí nôh považujú ľudia ich jednoduché vyloženie do vyvýšenej polohy alebo ich vymasírovanie. Vyjadrilo sa tak 188 z 382 opýtaných vo veku 24 až 65 rokov. Približne každý tretí účastník prieskumu zároveň priznal, že najhoršie pocity prichádzajú po fyzickej námahe. Po dlhom státí sa na nepohodlie v nohách sťažuje zhruba tretina opýtaných, dlhé sedenie je nepriateľom pre 20 % Slovákov a nosenie nepohodlnej obuvi spôsobuje problémy 5 % zástupkyniam nežného pohlavia.

Chýba pravidelný pohyb

Zaujímavým faktom je, že takmer polovica účastníkov prieskumu nešportuje vôbec, aktívne (3 x týždenne) športuje iba 21 opýtaných, menej aktívne (5 x týždenne) sa venuje športu len 10 ľudí a sporadické športovanie potvrdilo 38,5 % respondentov. Avšak práve pravidelný pohyb aspoň v rámci rekreačnej prechádzky je skvelou prevenciou pred možnými nepríjemnými pocitmi či napätím v nohách.

Riešenie existuje

Vďaka cielenej výžive sa vám revitalizuje vnútorné prostredie a určite oceníte aj pocit ľahkých nôh, ktorý príde po pravidelnej starostlivosti o nohy. Tie sa vám za cielenú výživu určite dobre odvďačia. Väčšina respondentov (61 %) sa zhodla v tom, že v minulosti siahli po výživovom doplnku s obsahom diosmínu a hesperidínu, ktorý dodal ich nohám úľavu pričom tretina pozná aj prípravok s obsahom escínu, ktorý napomáha znižovať pocit napätia v nohách.

Prvá voľba proti nepohodliu v nohách

Počuli ste už o jednotke na trhu výživových doplnkov s obsahom účinných látok diosmín a hesperidín? Ide o prípravky MOBIVENAL micro a MOBIVENAL micro Simple, pričom Mobivenal micro je navyše obohatený o 30 mg escínu v jednej tablete. Doplnok výživy MOBIVENAL micro a MOBIVENAL micro Simple je slovenskými užívateľmi rokmi overená kombinácia mikronizovaného (lepšie rozpustného a vstrebateľného) diosmínu a hesperidínu, ktorý je navyše aj cenovo dostupný.