MASÁŽ NÔH ZLEPŠÍ ICH KONDÍCIU

Určite sa zhodneme, že ak máme unavené a boľavé nohy napríklad zo športu alebo z dlhého státia či chodenia, masáž nôh nám ich kondíciu zlepší. Jej cieľom je zvýšenie funkčnej zdatnosti, odstránenie únavy, posilnenie zdravia alebo zvýšenie celkovej odolnosti organizmu.

Čítať viac

AKO ZLEPŠIŤ KONDÍCIU NÔH NA DOVOLENKE

Leto patrí oddychu a dovolenkám, tak na to nezabudnite. Oddych je nesmierne dôležitý aj pre nohy, najmä pre ľudí, ktorí majú s nohami zdravotné komplikácie alebo majú prácu, ktorá nohy jednostranne zaťažuje.

Čítať viac

CIEVNE CHOROBY A ANGIOLÓGIA

Ochorenia ciev patria medzi tie najzávažnejšie. Ak nastanú problémy s tými najdôležitejšími cievami, človek je v priamom ohrození života. Kardiovaskulárne (srdcovo-cievne) choroby sú dlhodobo najčastejšou príčinou úmrtí na Slovensku.

Čítať viac

NEPOHODLIE NÔH A OBUV

Nepohodlie nôh môže spôsobiť veľa faktorov a jedným z nich je aj nesprávna obuv. Nákupu topánok by ste mali venovať vždy dostatok pozornosti a času s ohľadom na zdravie a pohodlie vašich nôh. Úplne nevhodné sú napríklad malé alebo príliš úzke topánky alebo tiež príliš tenká a nepoddajná podrážka.

Čítať viac

RIZIKOVÉ POVOLANIA SMERUJÚCE K NEPOHODLIU NÔH

Jednou z najčastejších príčin nepohodlia nôh býva celodenné státie. Ak sú dolné končatiny pravidelne vystavované zvýšenej námahe, prejavuje sa to ich únavou, nepohodlím či opuchom. Nepríjemným pocitom sa vyhnete pravidelnou starostlivosťou o vaše nohy.

Čítať viac

TURISTIKA – AKO JU ZVLÁDNUŤ S OHĽADOM NA NOHY?

Hory a turistika vedú túto sezónu. Poradíme vám, ako ju zvládnuť na jednotku, aby ju vaše nohy príliš nepocítili.

Čítať viac

CHUDNETE? TOTO BY STE MALI VEDIEŤ O VÁŽENÍ A MERANÍ

Aj obezita môže negatívne pôsobiť na cirkuláciu krvi v dolných končatinách. Možno ste sa aj vy rozhodli zhodiť zopár kilogramov a my vám poradíme, ako sa správne vážiť aj merať.

Čítať viac

AQUA AEROBIK – CVIČENIE VO VODE UĽAVÍ SKÚŠANÝM NOHÁM

Pre zlepšenie cirkulácie krvi v dolných končatinách sa odporúča pravidelný pohyb. A teraz v lete nie je lepšia kombinácia ako cvičenie vo vode.

Čítať viac

TIPY NA UNAVENÉ NOHY Z CESTOVANIA

Toto leto mnohí zmenia lietadlo za auto alebo iný dopravný prostriedok. Cesta za relaxom však môže negatívne vplývať na dolné končatiny. Ako tomu predísť a ako sa o nohy po dlhšej ceste postarať?

Čítať viac