4 TIPY AKO PRI CESTOVANÍ „NEPRÍSŤ O NOHY“

Zvyknú vaše nohy počas dlhého cestovania zväčšiť objem tak, že neobujete svoje obľúbené topánky? Cítite v nohách nepohodlie až napätie, ktoré sa dá prirovnať tlejúcej sopke pred výbuchom? Pomôžeme vám! Na dlhú cestu sa pripravte vopred a počas cestovania dodržte zopár jednoduchých tipov. Cestovanie sa tak aj v pokročilejšom veku môže z utrpenia zmeniť na nezabudnuteľný zážitok.

Základom je vnútorná cielená výživa nôh

Na dobrú kondíciu nôh počas cesty myslite ideálne už mesiac vopred. Dlhé sedenie spôsobuje zlé prúdenie krvi a jej hromadenie v oblasti členkov a lýtok. Siahnite po výživových doplnkoch Mobivenal micro alebo Mobivenal micro simple s obsahom diosmínu a hesperidínu, pričom Mobivenal micro je navyše obohatený aj o 30 mg escínu v jednej tablete.

Vďaka výžive dochádza k revitalizácií a určite oceníte aj pocit ľahkých nôh a sviežosti. Nohy sa vám za cielenú výživu určite dobre odvďačia, a to nielen pri cestovaní.

Rozprúďte krv v žilách

Limitovaný pohyb počas cestovania spôsobuje obmedzené prúdenie krvi v nohách, čo vyvoláva nepohodlie v dolných končatinách. Okrem dlhých ciest sa s týmto pocitom často stretávajú čašníci, kaderníčky a predavačky, ktorí dlho stoja, ale i ľudia so sedavým zamestnaním. Pravidelným cvičením alebo aspoň zmenou polohy nôh počas cesty predchádzate opuchom a napätiu v nohách. Vhodné je krúženie či ohýbanie nôh v členkovom kĺbe každých 15-30 minút. Ak môžete, každé 2 hodiny sa chvíľku poprechádzajte.

Voda a tekutiny

Pravidelným prísunom kvalitných tekutín predchádzate zhustnutiu krvi v žilách. Správnou hydratáciou podporujete optimálnu hustotu krvi, ktorá môže ľahšie cirkulovať v obehovom systéme. Určite sa vyhýbajte konzumácii kávy a alkoholu, ktoré situáciu s vnútornou hydratáciou zhoršujú.

(Ne)vhodné cestovné outfity

Pri cestovaní nemusíte vyzerať ako z obálky časopisu, dôležité je cítiť sa vo veciach pohodlne a uvoľnene. Nech vás nikde nič netlačí ani neškrtí. Vhodné sú elastické látky a také outfity, v ktorých môžete dlho sedieť a pri zmenách polohy sa stále budete cítiť komfortne. V žiadnom prípade neodporúčame ženám cestovať v topánkach na vysokom opätku. Ak to bez toho nejde, pribaľte si do kabelky papučky a v lietadle či autobuse sa prezujte. Vaše nohy budú mať zaslúžené pohodlie ako doma v obývačke.

Možná voľba proti nepohodliu v nohách

Počuli ste už o výživových doplnkoch s obsahom aktívnych látok diosmín a hesperidín? Ide o prípravky MOBIVENAL micro a MOBIVENAL micro Simple, pričom Mobivenal micro je navyše obohatený o 30 mg escínu v jednej tablete. Doplnok výživy MOBIVENAL micro a MOBIVENAL micro Simple je slovenskými užívateľmi rokmi overená kombinácia mikronizovaného (lepšie rozpustného a vstrebateľného) diosmínu a hesperidínu, ktorý je navyše aj cenovo dostupný.